Бібліографія

№  Назва
1.

Інформація про наукові публікації наукових і науково-педагогічних працівників ІДУ НД ЦЗ

2.

ДСТУ 3008: 2015 "Звіти у сфері науки і техніки" Структура та правила оформлення.

3.

ДСТУ 7152:2010 «Оформлення публікацій в журналах і збірниках»

 4.

Написання наукової статті

 5.

Як правильно оформити список літератури до наукової роботи

 Для правильного оформлення  транслітерації можна користуватися методичними рекомендаціями http://lib.knukim.edu.ua/wp-content/uploads/2018/10/APA-stil_vs_DSTU-2015.pdf

  1. Список літератури подається в кінці статті згідно з порядком звернення по тексту мовою оригіналу та відповідно до ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання». 

  2. Для правильного оформлення списку можна використати такі ресурси: http://lib.znau.edu.ua/jirbis2/images/phocagallery/2017/Pryklady_DSTU_8302_2015.pdf   https://www.4author.com/ru/bibliography/

 6.

"Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах"

Методичні рекомендації: Автори-укладачі: Олександра Боженко, Юлія Корян, Марія ФедорецьУ рекомендаціях представлено десять найпопулярніших міжнародних стилів цитування  та посилання в наукових роботах для різних галузей знань. Рекомендації розроблені та обговорені робочою групою фахівців бібліотек ВНЗ в межах проекту Української бібліотечної асоціації «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» за підтримки Посольства США в Україні.  Рекомендовано до друку Президією Української бібліотечної асоціації, протокол №7 від 26  вересня 2016 р

• IEEEstyle (Institute of Electrical and Electronics Engineers) (інженерія, електроніка, телекомунікації, інформатика та інформаційні технології)
• AIP style (American Institute of Physics) (фізика)
• Chicago style: Author-Date (фізичні, природничі та суспільні науки)
• ACS style (American Chemical Society) (хімія та інші природничі науки)
• Vancouver style (медицина та фізичні науки)
• APA style (American Psychological Association) (суспільні науки)
• Chicago style: Notes and Bibliography (гуманітарні науки)
• Harvard Referencing style (гуманітарні науки та суспільні науки)
• MLA style (Modern Language Association) (гуманітарні науки)
• OSCOLA (OSCOLA style) (юридичні документи)

7.

Оформлення списку використаної літератури (REFERENCES)

8. 

Скорочені таблиці УДК українською мовою 

 9.

ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ ЛАТИНИЦЕЮ:

Он-лайн транслітератор (з української мови) – он-лайн транслітерація за різними системами та стандартами: Термінологічної комісії з природничих наук (ТКПН) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Української комісії з питань правничої термінології (УКППТ), ISO 9, таблицями Постанови КМ України від 27 січня 2010 року № 55, Бібліотеки Конгресу США (ALA-LC).

Таблиця транслітерації українського алфавіту латиницею - Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. № 55 

Транслітерація кирилиці (російська мова) латиницею:

На сайті http://shub123.ucoz.ru/Sistema_transliterazii.html можна безкоштовно скористатись програмою транслітерації російського тексту в латиницю з точки зору Правил транслітерації Держдепартаменту США.

 10.

avt_znak.jpgАВТОРСЬКИЙ ЗНАК –ПРАВИЛА НАПИСАННЯ

Хавкіна Л. Б. Авторські таблиці (двозначні) для російської та української мов : посіб. для алфавітної розстановки книг у бібліотеках. – 5-те переглянуте вид. – Харків : Книжкова палата УРСР, 1954. – 48 с.

11.

Генератори посилань:

Grafiati – безкоштовний сервіс автоматичного оформлення посилань і створення списків використаних джерел за українськими та міжнародними стандартами: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA, MLA, Chicago та Harvard.

ONAFT4Ref – сервіс для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015;

VAK.in.ua – безкоштовний портал, присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України. 

BibMe – безкоштовний генератор цитувань, що дозволяє створювати списки за 4-ма стилями: MLA, APA, Chicago, Turabian.

CiteFast – це безкоштовний генератор цитат у стилях APA, MLA та Chicago. 

CiteMaker – автоматично генерує цитати в MLA, APA, Harvard та Oxford стилях для вебсайтів.

12.

doi-300x194.pngDOI - цифровий ідентифікатор об'єкта (ЦІО, англ. digital object identifier) — серійний номер, який використовують для постійної та унікальної ідентифікації об'єктів інтелектуальної власності будь-якого типу. DOI – це позначення статті, сторінки, матеріалу, яке залишається незмінним, на відміну від сайту журналу, який може бути видаленим. Він вказує шлях до документу у веб-просторі, допомагає здійснювати пошук необхідної інформації та обмінюватись даними. Це той стандарт, який прийнятий в англомовній спільноті, його використовують видавництва з усього світу, а генерують його великі компанії та сервери (CrossRef, DataCite тощо). Він націлений на покращення комунікації між науковою спільнотою, вдосконалення процесу пошуку дослідницького контенту, цитувань та зв’язків між державами. 

Більш детальну інформацію можна отримати переглянувши запис вебінару  «DOI. Особливості присвоєння» та презентацію.

 13.

 image.pngISSN (англ. The International Standard Serial Number, Міжнародний стандартний номер серіального видання) — універсальний ідентифікаційний код, який проставляється на серіальних виданнях (періодичних, продовжуваних, серійних) незалежно від способу їх виготовлення, розповсюдження, тиражу та обсягу, інших продовжуваних ресурсах. ISSN супроводжує видання, починаючи з моменту їх виготовлення.

11 березня 2021 року розпочав роботу Національний центр ISSN в Україні (НЦ ISSN України), функції якого виконує Державна наукова установа    "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Функціонування Національного центру ISSN в Україні організовано на виконання Постанови Кабінету Міністрів України та робочої угоди, підписаної Міжнародним центром ISSN та Державною науковою установою "Книжкова палата України імені Івана Федорова" в 2020 р.

Що таке ISSN, та яке його значення для наукового світу.

Відео - "ISSN | Як отримати та для чого він потрібен?| «Наукові Публікації - Publ.Science» .  Науково-навчальний центр компанії «Наукові публікації — Publ.Science»

14.

Афіліація авторів наукових публікацій і її подання в статті