Техногенно-екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи:

Техногенно-екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи:

монографія / С.І. Азаров, С.А. Єременко, В.Л. Сидоренко, М.В. Білошицький, Є.А. Власенко, А.В. Пруський, В.О. Тищенко; за заг. ред. П.Б. Волянського. Київ, 2019. 455 с. іл.

Монографія присвячена деяким аспектам аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильській атомній електростанції. Проведено аналіз можливих сценаріїв розвитку важкої аварії на ЧАЕС, досліджено процес викиду радіонуклідів у довкілля під час її розвитку та оцінено їх радіаційні наслідки.

Проаналізовано стан техногенної та радіаційної безпеки об'єкта «Укриття», проведено моделювання можливих аварійних процесів на цьому об'єкті та їх екологічних наслідків. Представлено організаційно-технічні заходи з нагляду та контролю за техногенним станом об'єкта «Укриття» та заходи забезпечення техногенної безпеки в процесі перевтілення об'єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему.

Видання орієнтовано на студентів, слухачів, аспірантів, науковців, фахівців сфери екологічної та техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності та широке коло зацікавлених читачів.