Науково-дослідний центр протипожежного захисту

НІЖНИК Вадим Васильович
НІЖНИК Вадим Васильович
Начальник Центру

доктор технічних наук,

професор

полковник служби цивільного захисту

тел:+8 066-315-74-16

E-mail: [email protected]                               

Основні завдання центру:

  • Проведення досліджень з питань технічного регулювання та розроблення нормативно-правових та інших нормативних актів, спрямованих на розв’язання актуальних проблем у сфері пожежної безпеки, розроблення галузевих та державних нормативних документів, їх гармонізація з міжнародними та європейськими стандартами.

  • Розроблення проєктів концепцій, державних програм, законів та інших нормативно-правових актів, нормативних документів (будівельних норм, стандартів, правил, порядків, інструкцій, кодексів усталеної практики, технічних регламентів та умов) що діють у галузі будівництва.

  • Участь у проведенні експертизи, розгляду за зверненнями суб'єктів господарювання містобудівної та проектної документації об'єктів будівництва на відповідність вимогам законодавства, будівельних та інших технічних норм, що діють у сфері цивільного захисту, зокрема пожежної та техногенної безпеки, інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

  • Забезпечення ведення державного статистичного обліку пожеж через збирання, обробку та підготовку відомостей про пожежі та їх наслідки в Україні. За результатами вивчення статистичних даних про пожежі підготовка аналітичних матеріалів.

  • Дослідження пожеж і надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов’язаних із пожежами.

  • Координація дослідної та випробувальної діяльності дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України, здійснення наукового та методичного керівництва їх діяльності.

ПОЛОЖЕННЯ