Контраст
Шрифт

Представник Інституту долучився до семінар-наради по дослідженню пожеж

clock
17.11.2023 14:53

На базі Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області 16 листопада було організовано та проведено семінар-нараду по дослідженню пожеж і встановлення причин їх виникнення.

Захід відбувся за участі спеціалістів дослідно-випробувальної лабораторії, інспекторського складу районних управлінь, слідчих Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області, експертів Дніпропетровського НДЕКЦ МВС і представників Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС. Також до участі у роботі долучилися фахівці ДВЛ Луганської області, які наразі тимчасово виконують свої обов’язки за призначенням, перебуваючи в Дніпрі.

Від Інституту учасником семінару став науковий співробітник відділу досліджень, статистики пожеж та надзвичайних ситуацій науково-дослідного центру протипожежного захисту майор служби цивільного захисту Дмитро Середа, який виступив із доповіддю: «Форми залучення фахівців ДСНС як спеціалістів до участі у кримінальному провадженні у справах по пожежам».

Відкриваючи семінар, до його учасників з вітальним словом звернувся т.в.о. заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям підполковник служби цивільного захисту Сергій Старостенко та заступник начальника відділу забезпечення адміністративної практики та розслідування пожеж Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС капітан служби цивільного захисту Олександр Шафарчук.

Під час роботи семінару обговорили зміни до Порядку обліку пожеж та їх наслідків; основні положення Порядку спільних дій Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Експертної служби МВС України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами; методологію дослідження пожеж дослідно-випробувальною лабораторією; особливості проведення огляду місця пожеж у взаємодії слідчих Нацполіції та фахівців ДСНС; проведення судових пожежно-технічних експертиз за експертною спеціальністю 10.8 «Дослідження обставин виникнення і поширення пожеж та дотримання вимог пожежної безпеки»; а також проблемні питання, що виникають під час обліку пожеж, та шляхи їх вирішення.

Проведення спільного семінару надзвичайників ДСНС та слідчих Нацполіції Дніпропетровщини сприяло покращенню їх роботи в частині організації взаємодії та відпрацювання спільних дій під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами.

Схожі матеріали
Прес-центр