Контраст
Шрифт

Звернення громадян

Роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо розгляду звернень та запитів громадян на публічну інформацію в умовах воєнного стану

Як подати звернення 

Письмове звернення у паперовій формі надсилається засобами поштового зв’язку на адресу: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська 21, або подається особисто чи через уповноважену особу  або через скриньки, які розміщено у адмінбудівлі ІДУ НД ЦЗ.

При поданні звернення особисто до приймальні громадян необхідно пред’явити документ, що засвідчує особу. При поданні звернення громадянином через уповноважену ним особу, повноваження її повинні бути оформлені відповідно до чинного законодавства.

Електронне звернення – письмове звернення з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку надсилається на визначену адресу електронної пошти ІДУ НД ЦЗ: [email protected].

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону. 

 

Законодавча та нормативно-правова база

 

Aналіз виконання вимог Закону України “Про звернення громадян” в ІДУ НД ЦЗ за 2023 рік

Aналіз виконання вимог Закону України “Про звернення громадян” в ІДУ НД ЦЗ за 2022 рік

Прес-центр
Громадянам